„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” III edycja- poznajemy zawody w klasie 3b

Utworzono: 09-01-2022

Uczniowie klasy 3 a w obecnym roku szkolnym przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” III edycja- poznajemy zawody. Jako pierwszą lekturę wybraliśmy książkę pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Lekturę tę omawialiśmy w grudniu. Książka bardzo się wszystkim spodobała. Dzieci bardzo chętnie uzupełniały swoje lekturniki. Malowały głównego bohatera, czyli psa Lampo oraz sceny z lektury, które najbardziej ich zachwyciły. Podczas omawiania lektury powstała makieta dworca kolejowego z pięknym pociągiem, którym podróżował główny bohater. Poznaliśmy również trasę podróży psa Lampo i wiele innych bardzo cennych ciekawostek. Pierwszy moduł za nami- było super. Z niecierpliwością czekamy na kolejny.

nasza makieta O psie, który jeździł koleją
powoli powstaje nasze dzieło
praca nad wagonem
praca prawie gotowa