„CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” w klasach II

Utworzono: 09-11-2021

Uczniowie klas II w obecnym roku szkolnym również przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki”.
Jako pierwszą lekturę wybraliśmy książkę pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Lektura bardzo się wszystkim spodobała, wzbudziła ogromną ciekawość i poruszyła dziecięce serca naszych uczniów. Dzieci z zapałem uzupełniały ćwiczenia w lekturnikach, malowały portret psa i zawiadowcy stacji, wykonały plakat zachęcający do czytania książek.  Powstały również „lektury w pudełku”, w których z wielką kreatywnością dzieci przedstawiły głównego bohatera książki. Były w nich modele kolejek, torów, bilety kolejowe, ulotki reklamowe, lizak, gwizdki i oczywiście maskotki przypominające Lampo. Podczas omawiania lektury zaznaczaliśmy na mapie trasę podróży psa Lampo i poznaliśmy wiele ciekawostek o Włoszech, zrobiliśmy zakładki do książki. Z wizytą byliśmy również w Gminnej Bibliotece Publicznej na obchodach Dnia Kundelka. Podczas realizacji I modułu nie zabrakło udanej zabawy i dobrego humoru.

Czytam z klasą, A. Kotłowski, P. Kowalczyk, II a
Czytam z klasą, A. Ostrowski, II b
Czytam z klasą, A. Pilarska, L. Rudnicka, K. Płotka, II a
Czytam z klasą, F. Sas, II b