,,Doświadczenia dla najmłodszych’’

Utworzono: 27-03-2018

W ramach zajęć świetlicowych nauczyciele przeprowadzili proste doświadczenia oraz eksperymenty, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły wczuwając się w rolę małych chemików. Dowiedziały się, że przy użyciu wody, mąki, soli, cukru i innych produktów można zaobserwować ciekawe zjawiska, które pobudziły ich wyobraźnię. Najciekawsze okazały się doświadczenia z cieczą newtonowską, gdzie dzieci próbowały ulepić kulę z mąki ziemniaczanej i wody, a ta w szybkim tempie zmieniała się ze stanu stałego w stan ciekły. Kolejnym równie interesującym eksperymentem były kolorowe wulkany. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do przeprowadzenia kolejnych eksperymentów, na które serdecznie już zapraszamy.

Grafika #0: ,,Doświadczenia dla najmłodszych’’
 Grafika #1: ,,Doświadczenia dla najmłodszych’’