Doświadczenia w 3 A

Utworzono: 20-11-2019

W poniedziałek klasa 3 A gościła w sali chemicznej. Zostaliśmy zaproszeni przez panią Justynę Marcinkiewicz na lekcję chemii. Dzieci zapoznały się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym w pracowni chemicznej tj. probówki, pipety. Pod czujnym okiem pani Justyny uczniowie klasy 8 B poprowadziły bardzo ciekawe eksperymenty. Dzieci mogły samodzielnie dodawać różne składniki potrzebne do wykonania doświadczeń. Obserwowały co będzie się działo po dodaniu do probówki pokruszonej kredy i octu, a na koniec zapalenie łuczywa… Kolejnym eksperymentem było nasączenie patyczka w płynie do mycia naczyń i zanurzenie go w talerzu z mlekiem i rozpuszczoną farbką. Z ogromnym przejęciem i zainteresowaniem dzieci wykonywały kolejne doświadczenia przygotowane przez starszych kolegów.

Serdecznie dziękujemy pani Justynie oraz kolegom i koleżankom z klasy 8 B- Dobrosławie, Jowicie, Karolinie, Marcie, Paulinie, Remigiuszowi, Robertowi oraz Tomaszowi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia

Grafika #0: Doświadczenia w 3 A
 Grafika #1: Doświadczenia w 3 A