Utworzono: 16-10-2022

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Jak co roku było to nasze wspólne święto, kiedy w sposób szczególny wyraziliśmy wdzięczność wszystkim gościom i  pracownikom szkoły.
        Swoją obecnością zaszczycili nas: St. Wizytator Kuratorium Oświaty Beata Sobańska – Zając, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska – Zdzisław Chojnacki, Komendant PPSP  bryg. Piotr Krzemiński, Prezes ZZO ,,Czysta Błękitna Kraina” Czarnówko Anna Rudnicka,  Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy  Nowa  Wieś Lęborska Kamilla Knap -  Wrześniewska,  Radni Nowej Wsi Lęborskiej, emerytowani dyrektorzy - Otton Meyer, Edward Nagórski, a także przewodniczący Rady Rodziców Arkadiusz Politański.
         Był to  właściwy moment, by tańcem, piosenką i zabawnym teleturniejem  przekazać wszystkim jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość, serdeczność i wsparcie okazywane nam na co dzień.
         Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste otwarcie EKOcentrum, którego pełna nazwa brzmi „Nowowiejskie EKOcentrum na górce pod chmurką – czyli dla dużego i małego coś z przyrodą związanego”. Pracownię pozyskaliśmy z programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, wygrywając ogólnopolski konkurs na projekt. Pisaliśmy go z nadzieją, że zajęcia w pracowni podniosą stan świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, a także przygotują dzieci do praktycznego wdrażania zasad ekorozwoju.
          Cieszymy się, że zaproszeni goście mogli dokonać przecięcia wstęgi i otwarcia  Nowowiejskiego  EKOcentrum  w tak ważnym i uroczystym dniu!

przedstawienie
występ klasy 1
przedstawienie dzieci
dziewczynka z mikrofonem