Utworzono: 04-05-2022

Zdarzeniem, które przyczyniło się do ustanowienia Dnia Ziemi, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło dewastacji środowiska na wiele lat.
22 kwietnia 1970 roku odbyły się pierwsze obchody tego święta. W tym roku odbywają się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Na lekcjach chemii i fizyki często poruszany jest temat zagrożeń dla Ziemi. Uczniowie dyskutują co można zrobić, aby ograniczyć skutki działalności człowieka. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi dzieci, na lekcjach plastyki, przygotowywały plakaty zachęcające do ochrony naszej planety.

Plakat zadowolona Ziemia
Uczniowie wykonują plakaty
Plakat zachęcający do oszczędzania wody
Plakat porównujący czyste środowisko i zanieczyszczone