Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Utworzono: 15-10-2023

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających funkcje percepcyjno – motoryczne.
W związku z tym, iż tegoroczne hasło przewodnie to UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ W ŚWIECIE CYFROWYM uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną na platformie Quizizz oraz przenieść się w wirtualną rzeczywistość dzięki okularom VR.
Ponadto uczniowie klas I wzięli udział w czytaniu bajki o Bratku i tworzeniu jego portretu. Klasy II i III tworzyły prace plastyczne z podobnymi literami i ortograficznymi obrazami.
Uczniowie  klas IV-VIII na zajęciach rewalidacyjnych  i korekcyjno – kompensacyjnych wykonywali zakładki ortograficzne, a na zajęciach plastycznych tworzyli  portrety sławnych dyslektyków.
Informacje o specyficznych trudnościach w uczeniu się – dysleksji rozwojowej, pojawiły się również na szkolnej gazetce.

Uczniowie siedzą na kolorowych pufach i mają na twarzach google
Tablica z pracami plastycznymi
Plakat na którym jest dziewczyna w długich włosach i googlach
Grupa uczniów stoi przy stole i układa duże puzzle
Dwójka uczniów gra w duże dobbole
Na dużych kolorowych pufach siedzą uczniowie w googlach.
Tablica na ktorej wiszą kolorowe prace plastyczne
Dwójka uczniów skacze w kolorowych workach
Tablica na ktorej wiszą pracy plastyczne uczniów
Tablica na ktorej wiszą prace plastyczne uczniów
Tablica informacyjna na której są kolorowe kartki.