Festiwal Teatralny dla klas IV-VI

Utworzono: 17-04-2018

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Festiwal Teatralny, będący częścią innowacji polonistycznej Teatr z klasą.
Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i prezentacja szkolnej twórczości teatralnej oraz rozbudzanie wrażliwości artystycznej i scenicznej w myśl hasła: Teatr to aktywna refleksja nad samym sobą.
Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zaprezentowali scenki oparte na tekstach literackich. Jury przyznało nagrody, biorąc pod uwagę: grę aktorską, charakteryzację, elementy scenografii oraz ogólne wrażenie artystyczne. Dodatkowo oceniono afisze teatralne wykonane przez uczniów. Także publiczność miała prawo głosu, przyznając nagrody w następujących kategoriach: najlepsza kreacja aktorska – rola kobieca i rola męska, najlepsza charakteryzacja.
Zwycięzcami Szkolnego Festiwalu Teatralnego zostali uczniowie klasy 5b, którzy przybliżyli nam mityczną historię o jabłku niezgody. Wyróżnienia otrzymały również klasy 5a, 4a i 4c.
W kategoriach indywidualnych - zdaniem publiczności - zwyciężyli:

Julia Lewandowska - rola kobieca,
Mateusz Krzemiński – rola męska,
Kacper Kisielewski – charakteryzacja.

Najładniejszym plakatem okazał się afisz wykonany przez klasę 5b.

Festiwal Teatralny był ciekawą formą lekcji języka polskiego. Dostarczył wiele emocji, rozbudził wyobraźnię, pokazał kreatywność dzieci i ujawnił ich talenty.

Grafika #0: Festiwal Teatralny dla klas IV-VI