IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej – online

Utworzono: 19-11-2021

W listopadzie w Szkole im. Strażaków Polskich został zorganizowany IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej –  w tym roku także w formie online.

Prezentowane utwory nawiązywały   do wydarzeń związanych z dążeniami do wolności, do walk i zmagań o niepodległość. Nadrzędnym celem konkursu było kształtowanie świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas IV- VI i  uczniowie z klas VII – VIII.

Jury oceniało: dobór i rozumienie tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi, dykcję i opanowanie tekstu oraz umiejętność prezentacji - wzbudzenie zainteresowania słuchaczy przesłanym materiałem (wizja i fonia).

Oto zwycięzcy w kategorii klas IV- VI

I miejsce -  Bartosz Basiak – Zespół Szkół  im. Jana Pawła II w Łebieniu

II miejsce – Agata Ramczyk - Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

III miejsce -  Małgorzata Kozłowska  - Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Wyróżnienie: Dominika Klotzka  - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku;

Kornelia Mielewczyk - Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Zwycięzcy w kategorii klas VII- VIII

I miejsce – Zofia Brokowska - Zespół Szkół  im. Jana Pawła II w Łebieniu

II miejsce – Zofia Pobłocka -  Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w  Redkowicach

III miejsce – Konrad Metera - Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Wyróżnienie:Józef Mielewczyk - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Lęborku;
Maja Białaszewska -  Zespół Szkół im. Jana Pawła II  w Łebieniu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie
i gratulujemy zwycięzcom.

Bartosz