Kodowanie na dywanie w 3A

Utworzono: 25-11-2019

Uczniowie klasy 3A mieli okazję pobawić się w kodowanie na planszach. Rozpoczęliśmy od omawiania obecnej pory roku poprzez zadawanie pytań: Jaka jest pora roku? Jaka pogoda jej towarzyszy? Jak należy się ubrać, co należy ze sobą zabierać, gdy pada deszcz?. Klasa została podzielona na dwie grupy, każda z nich miała do wykonania zadania przy pomocy specjalnych wskazówek. Za pomocą kodów dzieci układały różne kolory kubków, w efekcie ułożyły parasol. Kolejne zadanie polegało na tym, aby za pomocą strzałek przejść określoną drogę poprzez układanie odpowiednich elementów. Dzieci uczyły się nie tylko współpracy w grupach, ale również przypominali sobie kierunki: prawo, lewo, prosto itd., przy czym świetnie się bawiły.

Grafika #0: Kodowanie na dywanie w 3A
 Grafika #1: Kodowanie na dywanie w 3A