Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.

Utworzono: 07-05-2019

26 kwietnia rano wyjechaliśmy do Warszawy. Ten dzień chcieliśmy poświęcić na zwiedzanie Warszawy. Miasto powitało nas bardzo wysoką temperaturą. Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie mogliśmy odetchnąć od upału. W ogrodach bardzo się nam podobało. Mogliśmy pogłaskać wiewiórki, obejrzeć piękne budowle oraz roślinność. Niestety pawie się schowały. Późnym wieczorem wróciliśmy do hostelu.

W sobotę po śniadaniu wyruszyliśmy na Uniwersytet Warszawski. Nasi studenci wzięli udział w zajęciach z chemii organicznej. Podczas tych zajęć uczniowie przeprowadzali reakcje pozwalające zidentyfikować związki organiczne posiadające różne grupy funkcyjne oraz zakwalifikować je do odpowiedniej klasy. Po zajęciach postanowiliśmy pojechać na Stare Miasto. Po spacerze wróciliśmy do hostelu.

W niedzielę po bardzo wczesnym śniadaniu pojechaliśmy na zajęcia. Tego dnia w planie mieliśmy zajęcia z podstawowych operacji chemicznych w chemii organicznej oraz gry dydaktyczne. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi technikami stosowanymi w laboratorium chemii organicznej: destylacją, krystalizacją oraz ekstrakcją. Gry dydaktyczne miały odbyć się w formie gry miejskiej, niestety pogoda pokrzyżowała te plany. Zajęcia odbyły się w budynku Uniwersytetu Warszawskiego. Chcemy bardzo podziękować państwu Iwonie i Wojciechowi Asmus za pomoc w trakcie przygotowań do gry miejskiej.

Wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Kolejny zjazd już 10 maja.

Grafika #0: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #1: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #2: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #3: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #4: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #5: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #6: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #7: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #8: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #9: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #10: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #11: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #12: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #13: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #14: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #15: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.
 Grafika #16: Kolejny zjazd Uniwersytetu Młodego Chemika za nami.