Matematyczny eko-sklepik 2b

Utworzono: 26-10-2019

16 października na zajęciach matematycznych klasa 2b bawiła się w sklep. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty na otwarcie marketu wykorzystując do tego celu zużyte opakowania po produktach drogeryjnych i spożywczych, dając im drugie życie. Wychowawczyni klasy rozdała każdemu pewną kwotę wydrukowanych pieniędzy. Dzieci utworzyły półki sklepowe i kasy. Jedni sprzedawali, inni kupowali, a pani Beata nadzorowała czy sprzedawcy dobrze wydają resztę swoim klientom. Część chłopców pracowała w banku, rozmieniała banknoty na monety i zamieniała monety na banknoty wedle życzenia klientów. Wszyscy byli podekscytowani i chętnie podejmowali się działań od samego początku. Szkoda, że takie lekcje tak szybko się kończą!

Grafika #0: Matematyczny eko-sklepik 2b
 Grafika #1: Matematyczny eko-sklepik 2b