Méster Bëlnégò Czëtaniô

Utworzono: 11-12-2023
  22.11. siedmioro uczniów z naszej szkoły, po szkolnych eliminacjach (Zofia Leszkowska, Aleksandra Lipska, Oliwia Jóskowska z 4b, Szymon Główczewski z 5a, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus z 7a i Maria Zaręba z 7b) wzięło udział w gminnych eliminacjach na Mistrza Czytania po kaszubsku ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô''.   W kategorii:  ​3-4 Aleksandra Lipska uzyskała wyróżnienie  5-6 Szymon Główczewski 2 miejsce  7-8 Maja Dziembowska 2 miejsce, Anastazja Domarus 3 miejsce.    Szymon, Maja i Anastazja reprezentowali naszą szkołę i gminę na etapie powiatowym 05.12. w Stacji Kultura w Lęborku osiągając następujące wyniki:   Anastazja Domarus w kategorii 7-8 zajęła 3 miejsce.  Szymon Główczewski w kategorii 5-6 zajął 1 miejsce i już 15.12. weźmie udział w Finale Wojewódzkim w Wejherowie.
Aleksandra Lipska podczas konkursu
Anastazja Domarus podczas konkursu