Utworzono: 04-11-2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w tym roku świętowali szkolny dzień kreatywności. Motywem przewodnim tego dnia były kropki, które gościły na ubraniach dzieciaków. Uczniowie klas 0-3 zostali zapoznani z filmikiem „The Dot”, który przedstawiał historię Vashti, nieśmiałej, skromnej dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka uważała , że nie potrafi malować. Lekcja plastyki na której wykonała zwykłą kropkę na kartce papieru zmieniła jej nastawienie. Vashti uwierzyła w siebie, odkryła swój talent i zaczęła tworzyć inne coraz to lepsze prace. Uczniowie po obejrzeniu filmiku omawiali przesłanie tej historii.

Podczas Dnia Kreatywności nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Uczniowie przygotowywali balony na których tworzyli piękne kropki.

Psycholog szkolny

Grafika #0: Międzynarodowy Dzień Kropki