Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk

Utworzono: 15-10-2020

15 października przypada Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk i z tej okazji uczniów klasy I a odwiedziła szkolna pielęgniarka Pani Iwona Stawarz. Pani pielęgniarka w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom, jak ważne w życiu każdego człowieka, a w szczególności dzieci w wieku szkolnym, jest dbanie o zdrowie. Mówiła między innymi o tym, jaki wpływ na rozwój organizmu dzieci ma higiena ciała, zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, częste mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń. Zwróciła też uwagę na istotę przebywania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Poruszone zostały również tematy związane z pomocą potrzebującym – zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad, a na koniec spotkania wręczyły pielęgniarce karteczki okolicznościowe, które wykonały w ramach realizacji programu „Serdeczna Karteczka”. Dziękujemy za wartościowe spotkanie!

Grafika #0: Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk
 Grafika #1: Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk