MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Utworzono: 23-11-2022

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który odbył się w poniedziałek 21 listopada. Jest to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.
Tego dnia dominował w szkole kolor niebieski, który jest znakiem rozpoznawczym akcji. Na patio pojawiła się gazetka poświęcona Konwencji Praw Dziecka oraz specjalne stanowisko, gdzie uczniowie mogli poznać swoje prawa. Dodatkowo w różnych miejscach szkoły pojawiły się hasła z obowiązującego dokumentu. Niektóre z nich były narysowane przez uczniów. Tego dnia uczniowie mieli też okazję wziąć udział w szeregu aktywności, które odbywały się w klasach. Były wśród nich zabawy integracyjne, zajęcia edukacyjne, nauka piosenek, oglądanie prezentacji, tworzenie plakatów i wiele innych działań, które przybliżyły dzieciom tematykę związaną z prawami dziecka. Dziękujemy za zaangażowanie i prosimy,  pamiętajmy wszyscy o prawach dziecka nie tyko od święta, ale każdego dnia.

wykonana przez ucznia praca dotycząca praw dziecka
dziewczynka tworzy plakat o prawach dziecka
chłopiec prezentuje wybrane prawo dziecka
chłopiec przykleja prawo dziecka
chłopcy prezentują stworzone ilustracje
Mikołaj prezentuje prawo do rozwijania zainteresowań
uczniowie 1b tworzą plakat o prawach dziecka
dzieci prezentują wykonane ilustracje
uczniowie 1b tworzą plakat o prawach dziecka
5b robi plakat o prawach dziecka
klasa 5b wykonuje ilustracje do plakatu
plakat klasy 5b
grafika o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka
grafika przedstawiająca jedno z praw dziecka
praca dotycząca prawa do zabawy
grafika przedstawiająca jedno z praw dziecka
praca dotycząca prawa do edukacji
Konwencja Praw Dziecka
Praca dotycząca prawa do nauki języka
grafika przedstawiająca jedno z praw dziecka
Prawa dziecka wyświetlone na wirtualnej gazetce szkolnej
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach w klasie 4b
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach  w klasie 8b
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach angielskiego
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach w klasie 7a
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach w klasie 5a
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- rozmawiamy o prawach dziecka na lekcjach w klasie 3
Aktywne przerwy z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka - dziewczynki wykonują zadania