"Mole książkowe"

Utworzono: 12-11-2022

Uczniowie klas 2a i 3b wzięli udział w innowacji pt. ,, Mole książkowe". Po zakończonych zajęciach wróciły do szkoły, gdy już panowała cisza... Nikogo poza Nami nie było.. Był to świetnie spędzony czas, którego głównym założeniem było wspólne czytanie, ale nie tylko. W tym dniu skupiliśmy się na legendach o powstaniu państwa polskiego, głównie na legendzie o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci czytały po kolei fragmenty legendy. Następnie obejrzeliśmy prezentacje multimedialną. Jak się okazało można czytać i przy okazji świetnie się bawić, o czym świadczyła zabawa w,, Królewny i zamki". Na koniec w grupach dzieci wykonały portrety naszych 3 głównych bohaterów - Lecha, Czecha i Rusa. Wszystkie zadania zostały wykonane z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły się zintegrować, nauczyć współpracy i przy okazji mile spędzić jesienne popołudnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które już w grudniu.