Nasi sportowcy najlepsi w gminie

Utworzono: 17-06-2019

14 czerwca 2019r. w Garczegorzu odbyło się podsumowanie Gminnych Igrzysk Sportowych  Dzieci i Młodzieży.

W ramach całorocznego cyklu współzawodnictwa sportowego organizowanego dla uczniów szkół z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska odbyło się 50 imprez sportowych w których wystartowało 1500 uczniów. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzysk Dzieci czyli rozgrywek dla uczniów z klas 6 i młodszych oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej-  rozgrywek dla uczniów klas 7, 8 oraz 3 gimnazjum o miejscu szkoły w punktacji łącznej decydowała suma  ośmiu najlepszych wyników uzyskanych w kategorii dziewcząt i chłopców. Doskonale w tej rywalizacji  spisali się sportowcy z naszej szkoły, którzy okazali się najlepsi w punktacji  łącznej zarówno w  Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Punktacja łączna Gminnych Igrzysk Dzieci

1        miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej: 201pkt.

2        miejsce Szkoła Podstawowa w Redkowicach:

3        miejsce Zespół Szkół w  Łebieniu:

4        miejsce Zespół Szkół w Garczegorzu:

5        miejsce Szkoła Podstawowa w Leśnicach:

Punktacja łączna Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

1. miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
  2. miejsce Zespół Szkół w Garczegorzu
  3. miejsce Zespół Szkół w  Łebieniu
  4. miejsce Szkoła Podstawowa w Leśnicach
  5. miejsce Szkoła Podstawowa w Redkowicach

Za osiągnięcia sportowe Dyrektor Szkoły Pani Grażyna Wójcik otrzymała z rąk sekretarz Gminy Pani Wiolety Piechowskiej-Labudy, przewodniczącego komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i polityki społecznej Pana Rafała Gajewskiego oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Krzysztofa Pruszaka, pamiątkowy dyplom i nagrodę finansowa przeznaczoną na zakup sprzętu sportowego dla uczniów.

Za całoroczny wkład pracy, zaangażowanie, przygotowanie młodzieży i osiągane wyniki  nagrodzeni zostali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: A. Mielewczyk, I. Keller, M. Prądziński, A. Czubaty oraz opiekun sekcji strzeleckiej Pan R. Pipka.

Nagrodę za zabezpieczenie opieki medycznej na każdych zawodach otrzymała pielęgniarka szkolna Pani Iwona Stawarz.

Największe sukcesy uczniów z naszej szkoły w minionym roku szkolnym:

• III m. w  województwie w sztafetach sprawnościowych, SP Nowa Wieś Lęborska, zespół przygotowali: A. Mielewczyk, I. Keller, A. Czubaty.
  • Im. w powiecie w piłce nożnej chłopców, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w powiecie w dwa ognie usportowione, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w powiecie w futsalu dziewcząt, zespół przygotował I. Keller
  • Im. w powiecie w halowej piłce nożnej dziewcząt, zespół przygotował I. Keller
  • Im w gminie, II w powiecie i awans do finału wojewódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych Justyny Filip, zawodniczkę przygotował A. Czubaty
  • Im. w gminie w dwa ognie usportowione dziewcząt, zespół przygotował A. Czubaty
  • Im. w gminie w sztafetowych biegach przełajowych  chłopców, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w gminie w drużynowych biegach przełajowych chłopców, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w gminie w mini piłce nożnej chłopców, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w gminie w mini piłce koszykowej chłopców, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w gminie w czwórboju lekkoatletycznym, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w gminie w szachach, zespół przygotował A. Mielewczyk
  • Im. w gminie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, zespoły przygotowali I.Keller i A.Mielewczyk
  • Im. w gminie w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, zespoły przygotowali I.Keller i M.Prądziński
  • Im. w gminie w unihokeju dziewcząt, zespół przygotował I. Keller
  • Im. w gminie w piłce ręcznej dziewcząt, zespół przygotował I. Keller
  • Im. w gminie w piłce koszykowej dziewcząt, zespół przygotował I. Keller
  • Im. w gminie w lekkiej atletyce dziewcząt, zespół przygotował I. Keller

Wszystkim sportowcom naszej szkoły oraz nauczycielom wychowania fizycznego składamy gratulację  i życzymy powtórzenia sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Grafika #0: Nasi sportowcy najlepsi w gminie
 Grafika #1: Nasi sportowcy najlepsi w gminie