Nasza szkoła zgłosiła się do XI edycji konkursu ,,Projektanci edukacji " z wydawnictwa Nowa Era - potrzebujemy Waszych głosów.

Utworzono: 01-12-2020

width=373

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej zgłosiła  do projektu ,,Projektanci edukacji z wydawnictwa Nowa Era, dwa projekty z pomysłem: ,,Kurtyna w górę! czyli niemiecki z pasją! oraz Mam bzika na punkcie języka.

W ramach pierwszego przedsięwzięcia chcemy podjąć się inscenizacji znanych bajek Grimm-nasz wybór padł na ,,Jasia i Małgosię-oczywiście w języku niemieckim. Poczyniliśmy już przygotowania do przedstawienia bajki. Dzięki Waszym głosom może się uda zdobyć grant dla szkoły? Nie poprzestaniemy na jednej bajce, chcemy rozwijać talent aktorski, wokalny naszych uczniów , a przy tym szlifować język niemiecki.

Projekt z j.polskiego przybliża problemy językowe, uwrażliwia na piękno dawnego języka w oparciu o lektury i teksty kultury, a także współczesne teksty użytkowe ( język reklamy, mediów, gier komputerowych i  portali społecznościowych).
Nadrzędnym celem naszego projektu jest uświadomienie uczestnikom, że język polski jest doskonałym narzędziem do wyrażania siebie w sposób kreatywny, zabawny, lekki, oryginalny. Język to zabawa -  dlatego MAMY BZIKA NA PUNKCIE JĘZYKA.
   Będzie nam miło ,jeśli oddacie swój głos na nas ! Głosować można od 1 do 11 grudnia br.

1. nr projektu 392 ,,Kurtyna w górę!=Niemiecki z pasją!
  2. nr projektu  mam bzika... 412

Dziękujemy!