Nauka dla Ciebie

Utworzono: 24-10-2019

W kwietniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie” organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Celem Konkursu był rozwój wiedzy nauczycieli na temat tworzenia pomocy edukacyjnych oraz metod aktywizacji uczniów do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz wzmocnienie kompetencji badawczych uczniów, ciekawości dotyczącej nauki, poprzez kształtowanie umiejętności zadawania pytań, konstruowania, przeprowadzania doświadczeń.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu, wykonaniu i zastosowaniu pomocy edukacyjnej.

Nasi uczniowie „wymyślili” przyrząd do badania tarcia. W nagrodę od organizatora szkoła otrzymała osteopatyczny model czaszki człowieka. Model rozkładany jest na 22 części. Ta pomoc dydaktyczna pomoże uczniom w nauce anatomii.

Grafika #0: Nauka dla Ciebie
 Grafika #1: Nauka dla Ciebie