„Niemiecki na deskach naszej szkoły”

Utworzono: 12-05-2022

W ramach projektu, uczniowie kl.6a i 8a przygotowali inscenizację bajki „Hänsel und Gretel” Zachwycił nas popis ich umiejętności aktorskich, doskonałe przyswojenie tekstu (oczywiście w j.niemieckim ) na pamięć. Tytułowe role należały do: Hänsel –Antoni Narewski, Gretel-Magdalena Wójcik. W przezabawną, srogą Hexe wcieliła się Dorota Suszko Mutter-Daria Kublik, Vater-Jasmina Chmiel.Narracja bajki w wykonaniu Małgorzaty Kozłowskiej i Franciszka Wojtkiewicza. Sukces naszego przedstawienia to praca nad muzyką-Filipa Baranowskiego i Mikołaja Myszka, dekoracja-Marika Badziąg, Dawid Labuda, Paweł Dawidziuk, Tomasz Migowski i nieoceniona pomoc nad charakteryzacją, Małgorzaty Olszewskiej –prawej  ręki reżysera. Nasza praca, długi czas przygotowań-opłacały się. Widownia szkolna nagrodziła nas gromkimi brawami, były nawet owacje na stojąco! Dziękujemy!

Daria i Jasmina -rodzice
Jaś i Małgosia-czyli Magda i Antek-z zaproszeniami na bajkę
Dorota-Hexe
Grafika 4: „Niemiecki na deskach naszej szkoły”