Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono: 10-06-2024

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa. Ideą wydarzenia jest zachęcanie do regularnego, wspólnego czytania oraz promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązujące do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren  „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.
Tydzień Czytania tradycyjnie rozpoczęliśmy wysłuchaniem przez nasz szkolny radiowęzeł „Lokomotywy” Juliana Tuwima, którą zaprezentowały uczennice klasy 7. Uczniowie mieli też okazję posłuchać utworów pt. „Rady nie od parady” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” Alexa Roviry, Francesca Mirallesa, stanowiące przykład znakomitych pod względem językowym i fabularnym utworów niosących głębokie wartości i mądre przesłania.

Uczennica klasy 5 czyta opowiadanie
Uczeń z klasy 4 czyta opowiadanie.
Uczeń klasy 7 czyta opowiadanie.
Dzieci z klasy 1 słuchają opowiadania.
Uczennice klasy 7 czytają wiersz korzystając ze szkolnego radiowęzła.
Gazetka tematyczna