Ogólnoświatowa akcja "Cisza! Czytamy!"

Utworzono: 04-11-2019

Klasa 2b ruszyła z akcją Cisza! Czytamy! wraz z innymi szkołami za granicą! Na czytanie przeznaczmy każdy poniedziałek, środę i piątek po 10 minut. Zobaczymy jakie będą efekty! Chętne dzieci mogą zabierać z domu swoje ulubione pozycje książkowe. Więcej na temat akcji poniżej.

Cisza! Czytamy!
W tym roku szwajcarskie szkoły z francuskojęzycznego kantonu Vaud dołączyły do akcji Silence, on lit! (Cisza, czytamy!). Każdego lub wybranego dnia o określonej porze lekcje są przerywane na 15 minut. Każdy wyciąga książkę – obojętnie jaką, może być to nawet komiks, niedozwolone są tylko podręczniki szkolne i czasopisma. Wszyscy czytają w ciszy, nauczyciel też, w końcu ktoś musi dać dobry przykład.
Akcja rozpoczęła się we wrześniu, a już teraz nauczyciele zauważają jej efekty. Dzieci wypożyczają więcej książek z biblioteki, dzielą się książkami, rozmawiają o nich, dopytują, co czyta nauczyciel i dlaczego. Co ciekawe, nauczyciele zauważają też pozytywny wpływ akcji na zachowanie uczniów. Tylko 15 minut nad książką pozwala im się wyciszyć i odpocząć.
Co Wy na to?

Grafika #0: Ogólnoświatowa akcja "Cisza! Czytamy!"
 Grafika #1: Ogólnoświatowa akcja "Cisza! Czytamy!"
 Grafika #2: Ogólnoświatowa akcja "Cisza! Czytamy!"