Pan Kleks w świecie lego

Utworzono: 25-11-2021

Literackie spotkanie z „Akademią pana Kleksa” dla wielu uczniów klasy IV a przerodziło się w architektoniczną przygodę.

Autor lektury - Jan Brzechwa z pewnością zgodziłby się ze stwierdzeniem, że nic tak nie sprzyja nauce, jak dobra zabawa. I słusznie. Dowodem na to są niezwykle pomysłowe prace czwartoklasistów, którzy z klocków Lego konstruowali szkołę dla uczniów pana Kleksa.

Warto dodać, iż podczas wykonywania tegoż zadania Konstruktorzy z IV a nie tylko kierowali się własną wyobraźnią, ale przede wszystkim literackim opisem Akademii. Uczniowie doskonalili więc ważne umiejętności czytania ze zrozumieniem i wyszukiwania informacji w tekście.

Kiedy nauka przynosi radość, łatwiej połączyć przyjemne z pożytecznym. Wiedzą o tym uczniowie, którzy pana Kleksa, z kart książki, przenieśli do kolorowego świata lego.

Akademia Pana Kleksa na ulicy Czekoladowej Ksawery z kl. IVa
Akademia według Ani z IVa
Akademia według Jakuba z IVA
Ciekawe co dziś się przyśni Kornelia IVA