Pierwszaki badaczami wody...

Utworzono: 04-11-2020

Dzisiaj dzieci z klas pierwszych zostali ,,Badaczami wody. Poznaliśmy właściwości wody oraz do czego jest potrzebna. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie ,,Dlaczego woda jest cennym skarbem? . Przy okazji eksperymentowaliśmy z wodą, obserwując jak inne składniki przyczyniają się do ciekawych zmian w połączeniu z wodą. Wykonaliśmy tęczę z cukierków, burzę w słoiku, olej, ocet, kawa i woda- co jest lżejsze, a co cięższe. Nie mogło zabraknąć wybuchającego wulkanu. Był też eksperyment ze znikająca monetą i znikającym atramentem. Sprawdzaliśmy, czy wraz ze zmianą położenia butelki zmienia się ilość wlanej do niej wody. Obserwowaliśmy zmiany towarzyszące przelewaniu wody – ile się zmieści wody w butelce. Formułowaliśmy również wnioski wynikające z doświadczenia – czy produkty takie, jak piasek, sól, cukier, mąka, ziarenka pieprzu rozpuszczą się w wodzie.  Na koniec każde dziecko mogło spróbować swoich sił w uformowaniu kuli z wody i mąki ziemniaczanej. Dzieci uważnie przyglądały się wszystkim doświadczeniom. Uważamy te lekcje za przydatne i bardzo ciekawe.

Grafika #0: Pierwszaki badaczami wody
 Grafika #1: Pierwszaki badaczami wody