„Podaruj wiersz”

Utworzono: 18-11-2019

Klasa IVa i VIc wzięła udział w akcji „Podaruj wiersz”, która polega na wybraniu wiersza, przepisaniu go odręcznie na specjalnej papeterii a następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza konkretnej osobie.

W tym celu uczniowie wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej, by tam „delektować się” poezją i być może „zarazić” nią innych.

Na początku spotkania pani Kamilla Knap-Wrześniewska opowiedziała uczniom o Zbigniewie Herbercie, który pisał listy-wiersze do przyjaciół, do artystów, do osób, które cenił. Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – stał się właśnie inspiracją akcji.

Następnie uczniowie przystąpili do wyszukiwania, a potem przepisywania wierszy, które ofiarowali wybranej osobie, by w ten sposób okazać przyjaźń lub wdzięczność a może dać duchowe wsparcie, pociechę, czy nadzieję...

Grafika #0: Podaruj wiersz
 Grafika #1: Podaruj wiersz