Poidełko dla pszczół

Utworzono: 05-06-2020

width=400

20 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień Pszczół, w Polsce 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Obchodząc Dzień Pszczół myślimy nie tylko o pszczołach miodnych, ale także o innych zapylaczach np. trzmielach czy pszczołach samotnicach. Według organizacji Earthwatch Institute pszczoły są najważniejszymi ze zwierząt. Zawdzięczamy im nie tylko miód i pyłek, ale wiele produktów spożywczych takich jak owoce i ich przetwory, kawa, herbata, kapuśniak, ogórkowa i wiele, wiele innych.

Pszczoła miodna żyje średnio 60 dni. W tym czasie odwiedza około 1000 kwiatów i produkuje 5 g miodu (ok. łyżeczkę do herbaty).

Naukowcy ostrzegają, że pszczoły zagrożone są wyginięciem. Zagrażają im nie tylko pestycydy, niszczenie siedlisk, ale również globalne ocieplenie. Wyginięcie pszczół zachwieje całym ekosystemem i doprowadzi do zniknięcia wielu gatunków roślin i zwierząt.

Żeby pomóc pszczołom uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Eko – szkoła przygotowali poidełka dla pszczół. Przy okazji powstały również poidełka dla ptaków. Oto kilka z nich.