Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej połączony z Wieczornicą poświęconą Stuleciu Odzyskania Niepodległości

Utworzono: 13-11-2018

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Polskiej Poezji Patriotycznej

połączony z Wieczornicą poświęconą Stuleciu Odzyskania Niepodległości

NASZA NIEPODLEGŁA -

Szeptem i śpiewem w pamięci zachowam …

Dnia 8 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej związany ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę, toteż tematyka prezentowanych utworów nawiązywała do tego ważnego wydarzenia.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas IV-VI oraz uczniowie z klas VII-VIII i gimnazjum.

Jury oceniało m.in. poprawność i ekspresję wypowiedzi a także umiejętność prezentacji utworu. Nadrzędnym celem konkursu było kształtowanie świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VI:

I miejsce -Jakub Dampc - Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej,

II miejsce - Julia Pilch - Szkoła Podstawowa im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu

III miejsce – Zuzanna Gocalińska - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie

Zwycięzcy w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum:

I miejsce – Katarzyna Paprocka - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebieniu

II miejsce – Julia Mroczkowska - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie

III miejsce – Julia Zarzycka - Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Podczas Wieczornicy, która odbyła się 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej laureaci i uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej zaprezentowali własne interpretacje utworów patriotycznych.

Program Wieczornicy składał się z montażu słowno-muzycznego, w którym występowali soliści, zespoły uczniów, harcerzy i nauczycieli. W celu upamiętnienia wydarzeń sprzed stu lat, wspólne z zaproszonymi gośćmi, rodzicami, śpiewano utwory patriotyczne. Całość dopełniła przepiękna i nastrojowa dekoracja. Spotkanie to pozwoliło wszystkim na chwilę refleksji i zadumy nad losem odzyskanej ojczyzny a także wlało w serca radość i nadzieję.