PRZERWA NA CZYTANIE

Utworzono: 29-10-2023

26 października nasza szkoła podjęła wyzwanie, próbując pobić rekord w CZYTANIU NA PRZERWIE  w ramach VIII OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE” .
Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja skierowana jest do uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej a także pozaszkolnej.
Celem wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
- integracja środowiska szkolnego,
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu…
Uczniowie wszystkich klas czytali swoje ulubione książki przyniesione w tym dniu do szkoły na każdej przerwie międzylekcyjnej. Można było oczywiście korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej, która w tym dniu przeżywała prawdziwe oblężenie.
Najmłodsi uczniowie- pierwszoklasiści - mieli okazję na spotkanie z książką w świetlicy szkolnej. Tam czytali im starsi koledzy oraz zaproszeni goście.
Zainteresowanie i radość uczniów z odkrywania, że czytanie nie jest nudne i czytać można wszędzie ucieszyło nas niezmiernie. Odbiór akcji był bardzo pozytywny i na pewno dołączymy do takich działań ponownie.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!

Agata czyta na świetlicy
plakat przerwa 2023
gazetka
dzieci czytają w bibliotece książki