Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „ Dąb Świętopełk”

Utworzono: 11-11-2019
Uczniowie klasy 1 „b”  odbyli spacer po Ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „ Dąb Świętopełk”.  Ścieżka poprowadzona jest przez urozmaicony krajobraz buczyny pomorskiej z widokami wijącej się w dole rzeki. Oznakowana trasa przejścia z licznymi tablicami informacyjnymi pozwala bliżej poznać miejsca, w których się znajdujemy. W całej wędrówce towarzyszyli nam: pan leśniczy oraz podleśniczy z leśnictwa Maszewo. Na końcu ścieżki znajduje się wiekowy dąb szypułkowy Świętopełk- Pomnik przyrody.

Wiek dębu szacuje się (w zależności od źródła) na ok. 630-700 lat. Obecnie Świętopełk mieści się w pierwszej dziesiątce najstarszych polskich drzew. Pogoda nam dopisała, a na koniec pieszo udaliśmy się nad jezioro „Brody”, dzieci były bardzo dzielne i zadowolone.

Grafika #0: Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna  Dąb Świętopełk
 Grafika #1: Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna  Dąb Świętopełk