Spotkanie ze strażakiem

Utworzono: 12-05-2022

11 maja do klas pierwszych zawitał specjalny gość Pan Wojciech Kublik, który podzielił się z dziećmi swoim doświadczeniem z zawodu strażaka. Nasza szkoła jest pod patronatem Strażaków Polskich i niedawno, bo 4 maja strażacy obchodzili swoje święto, dlatego też Pan Wojtek zgodził się przeprowadzić zajęcia na temat pracy strażaków. Uczniowie mieli okazję poznać zadania z jakimi mierzą się na co dzień strażacy oraz mieli okazję założyć strój, który strażacy zakładają do akcji ratunkowych. Ponadto Nasz gość z przyjemnością przeczytał dzieciom lekturę "Jak Wojtek został strażakiem". Uczniowie byli mile zaskoczeni, że mogli posłuchać swojego bohatera książki na żywo. Dziękujemy serdecznie jeszcze raz za poświęcony Nam czas!