Superbohaterki w klasie 1a na Dzień Niepodległości

Utworzono: 21-11-2021

9 listopada klasa 1a w nietypowy sposób świętowała Dzień Niepodległości. Zaangażowali się w akcję fundacji Kosmos pt. „Superbohaterki”. Poznali 12 niezwykłych kobiet, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces i miały duże znaczenie w historii Polski. Były to kobiety żyjące w różnych epokach, każda z nich miała inne zainteresowania i sukcesy. Każda była wspaniałą i wyjątkową kobietą. Nie wszystkie jednak są dziś znane szerokiej publiczności. Dzieci miały wspaniałą okazję poznać te niezwykłe kobiety, a przy okazji uczestniczyć w prawdziwych demokratycznych klasowych wyborach. Po wysłuchaniu historii każdej z pań uczniowie mogli uzupełnić karty do głosowania na najlepszą i im najbliższą superbohaterkę. Klasa ostatecznie większością głosów wybrała Simone Kossak. Niezwykłą biolożkę i psycholożkę zwierząt, która większość swojego życia spędziła w Puszczy Białowieskiej. Klasa otrzymała certyfikat oficjalnego patrona klasy Simony Kossak. Wraz z nią będą poznawać w ciągu roku jej zainteresowania i spróbują żyć w zgodzie ze zwierzętami.