Utworzono: 13-12-2017

Miś to jedna z najbardziej ulubionych maskotek dzieci, towarzysz zabaw, powiernik tajemnic, czy przytulanka pomagająca zasnąć. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. W związku z tym uczniowie mogli przypomnieć sobie postacie bajkowych bohaterów, które zostały zaprezentowane w „Galerii najbardziej znanych misiów. Jednocześnie uczniowie klas młodszych tworzyli portrety swoich ulubionych misiów, wśród których pojawił się Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Troskliwe misie, Gumisie, czy mniej znany Miś Coralgol.

W ramach akcji „Aktywne przerwy” uczniowie rysowali też na dużych arkuszach papieru swoje ukochane misie. Odbył się też turniej „Zabawy z misiem”. Tego dnia uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoje ukochane misie. Były więc misie małe, duże, miękkie, puchate, białe, czarne, brązowe i te z łatką, czy oklapniętym uszkiem. W trakcie zmagań turniejowych uczniowie odpowiadali na pytania do bajki o Misiu Uszatku, układali puzzle, rozsypanki literowe, czy ścigali się w „Misiowym torze przeszkód”. Wszystkim konkurencjom towarzyszył niezwykle gorący doping i świetna zabawa. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki i zadanie, by w tym dniu sprawić swojemu misiowi jakąś niespodziankę. To były naprawdę udane urodziny misia.

Do obchodów przyłączyły się też klasy IV. Uczniowie tworzyli rymowanki opatrzone rysunkiem misia. Najładniejsze prace uczniów zostały nagrodzone i wyróżnione.

Grafika #0: Światowy Dzień Pluszowego Misia