Święto Patrona Szkoły

Utworzono: 06-06-2018

Jeśli los ofiaruje ci skrzydła... nic ci po nich,

jeżeli nie pragniesz posługiwać się nimi

w służbie drugiemu człowiekowi.

Myślą przewodnią Święta Patrona Szkoły, które w tym roku uroczyście obchodziliśmy 30 maja była sentencja Seneki. Słowa te mówią o „uskrzydlonych pomocnikach” - ludziach, którzy w trosce o życie bliźniego, ludzkie mienie i środowisko, walczą z kataklizmem, żywiołem, zagrożeniem, nieszczęściem. Takimi ludźmi są właśnie Strażacy. W tym dniu dziękowaliśmy im za ich niebezpieczną i jakże piękną służbę oraz życzyliśmy szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych.

Galeria zdjęć

Pani dyrektor – Grażyna Wójcik - przywitała serdecznie zaproszonych gości: Pana Ryszarda Wittke – Wójta Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, ks. Andrzeja Diedrycha – Proboszcza Parafii w Nowej Wsi Lęborskiej, mł. bryg. Adama Wiczkowskiego- Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku, st. kpt. Piotra Krzemińskiego – z Komendy PSP - Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Pana Marcina Elwarta – Komendanta OSP w Nowej Wsi Lęborskiej, Pana Zdzisława Kordę - Przewodniczącego Rady Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Radnych – Panią Katarzynę Frankowską – Kręcisz i Pana Tomasza Rozenkranca, Panią Katarzynę Tabakę – Inspektora ds. oświaty gminy Nowa Wieś Lęborska, dyrektorów placówek oświatowych w naszej gminie: Panią Mariolę Łagodę – Ellwart, Panią Mariolę Motyl, Panią Alicję Guźniczak, Panią Teresę Rycak, Pana Krzysztofa Wojtysiaka, Panią Kamilę Knap- Wrześniewską – dyrektora Biblioteki Gminnej w Nowej Wsi Lęborskiej, Pana Marka Baranowskiego – sołtysa Nowej Wsi Lęborskiej, Pana Arkadiusza Politańskiego – przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Jana Drozda, Pana Zbigniewa Jelińskiego, pana Ottona Meyera, Panią Józefę Klemm, Pana Edwarda Nagórskiego, Pana Zbigniewa Rytę oraz Strażaków z PSP i OSP a także przyjaciół i sponsorów szkoły, nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów.

Następnie Pani dyrektor wraz z delegacją harcerzy złożyła wiązankę kwiatów przy Obelisku Strażaków Polskich Pamięci Druha Stanisława Elwarta.

Po zakończeniu części oficjalnej obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Rozpoczął go występ uczennicy klasy drugiej gimnazjum - Julii Zarzyckiej, która wyrecytowała „Odę do strażackiego sprzętu” autorstwa pani Małgorzaty Borzeszkowskiej. Następnie w układzie choreograficznym zaprezentowali się uczniowie klasy III d, a uczniowie klas pierwszych przedstawili inscenizację „O Wojtku, który chciał zostać strażakiem”. Historię „Małego Księcia” przybliżyła nam klasa II b gimnazjum. Na zakończenie - najmłodsi – czyli klasa 0 a zaprezentowała wszystkim energiczny taniec małego strażaka. Wysłuchaliśmy również piosenek dedykowanych strażakom w wykonaniu szkolnego chóru. Przepiękna dekoracja, stworzona przez panią Dorotę Felczak, dopełniła całości.

Po występach goście oraz wszyscy zebrani udali się na Jarmark rozmaitości, połączony w tym roku z Dniem Dziecka. Na jarmarku, przygotowanym wspólnie przez nauczycieli, rodziców oraz uczniów, można było między innymi: poskakać na trampolinie, wykonać bańki mydlane, sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą kultury brytyjskiej, zjeść pyszne gofry, zagrać mecz piłki nożnej, obejrzeć pokazy strażackie, zakręcić kołem fortuny i wygrać fantastyczne nagrody, pobawić się przy muzyce... Rodzice przygotowali dla wszystkich dzieci atrakcyjne dmuchańce oraz ufundowali lody, frytki i watę cukrową. Zabawa, jak co roku, była udana.