"Szkolna wyprawka dla dzieciaka"

Utworzono: 26-04-2022

Niedawno zakończyła się kolejna akcja wspierająca uchodźców z Ukrainy. Tym razem wraz ze społecznością szkolną postanowiliśmy skupić się na dzieciach, które uczęszczają do pobliskich szkół. Każda z klas w naszej szkole miała za zadanie przygotować jedną wyprawkę szkolną dla ucznia z Ukrainy. W skład wyprawki wchodziły najpotrzebniejsze rzeczy: plecak, piórnik z pełnym wyposażeniem, zeszyty, bloki, worki na obuwie zmienne, teczki papierowe, farby, klej, nożyczki, plastelina i wiele innych. Akcja zakończyła się sukcesem! Zebraliśmy ok. 27 plecaków całkowicie wyposażonych oraz dwa kartony samej wyprawki szkolnej! Wszystkie plecaki wraz wyprawkami trafiły do Stacji Kultura w Lęborku. Zostały one przekazane potrzebującym uczniom z Ukrainy, którzy trafili do Lęborskich szkół. Dziękujemy każdemu kto dołożył swoją cegiełkę do tych działań!