SZKOLNY KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII

Utworzono: 26-02-2024

22 lutego br. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu „Mistrz Ortografii”, który był kontynuacją obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczestników z klas IV- VIII, którzy byli zwycięzcami etapu klasowego polegającego na napisaniu dyktanda.
W grupie finalistów znaleźli się: Agata Pilarska, Zofia Leszkowska, Szymon Główczewski, Zofia Hagel, Cezary Lewiński, Malwina Skórowska, Anastazja Domarus, Gracjana Piwka, Zofia Gołąbek, Małgorzata Kozłowska.
Tegoroczny konkurs polegał na rozwiązaniu dziesięciu zadań ukrytych w kopertach oznaczonych kolorami. Były to między innymi: krzyżówki, diagramy, wykreślanki, uzupełnianki, rebusy, zagadki.
Uczestnicy z ogromnym zapałem rozwiązywali trudne językowe łamigłówki. Po podliczeniu punktów okazało się, że  Mistrzem Ortografii klas IV-VI został Cezary Lewiński, a miano Mistrzyni  klas VII-VIII otrzymała Zofia Gołąbek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i  gratulujemy laureatom.

uczniowie rozwiązują łamigłówkę
zmagania z wielką i małą literą
uczestnicy wykonują zadania ortograficzne
uczestnicy konkursu