Szkolny Konkurs MISTRZ ORTOGRAFII

Utworzono: 27-02-2023

22 lutego odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu „Mistrz Ortografii”.  Wzięło w nim udział trzynaścioro uczestników z klas IV- VIII , którzy byli zwycięzcami  pierwszego etapu polegającego na napisaniu dyktanda.
      W grupie finalistów znaleźli się: Szymon Główczewski, Hanna Czaja, Krzysztof Kusznierewicz, Antoni Mejna, Kornelia Mielewczyk, Julia Michałowska, Zofia Gołąbek, Małgorzata Kozłowska, Jakub Gudzio, Małgorzata Zielińska, Zofia Grabowska, Marianna Emilianów oraz Szymon Serwański.
      Tegoroczny konkurs polegał na rozwiązaniu 10 zadań ukrytych w kopertach oznaczonych kolorami. Na początku uczniowie losowali fragmenty liter, z których wspólnymi siłami układali nazwę koloru skrywającego ortograficzne zadanie. Wśród zadań były między innymi: dubble, krzyżówka, diagram, wykreślanka, tangram, rebusy oraz zagadki.
      Uczestnicy pracowali w bardzo dobrym tempie i z dużym zaangażowaniem rozwiązywali łamigłówki. Po podliczeniu punktów okazało się, że  Mistrzem Ortografii klas IV-VI została Zofia Gołąbek, a  klas VII-VIII Jakub Gudzio.
       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i  gratulujemy zwycięzcom.

uczniowie rozwiązują zagadki ortograficzne
uczniowie wykonują zadanie
uczestnicy konkursu
Uczeń rozwiązuje łamigłówkę ortograficzną Zakodowane wyrazy