Szkolny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII 2021/2022

Utworzono: 06-04-2022

Dnia 25 marca br. dwanaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugim etapie Konkursu „Mistrz Ortografii”. Byli to zwycięzcy pierwszego etapu, który polegał na napisaniu dyktanda.

Uczniowie z klas IV-VIII czyli - Mikołaj Stromski, Kornelia Niewęgłowska, Julia Michałowska, Maria Zaręba, Magdalena Wójcik, Jakub Gudzio, Zofia Grabowska, Dominika Krajewska, Paweł Jurczyński, Dorota Suszko, Julia Żurawska i Zofia Solska rozwiązywali na czas zadania ortograficzne z różnymi trudnościami. Uczestnicy losowali je przy pomocy koła.

Komisja konkursowa wyłoniła „Mistrza” w każdej kategorii, zliczając punkty uzyskane za ćwiczenia wykonane przez uczniów. Trzeba przyznać, że wyniki uczestników były bardzo wyrównane. Jednakże najlepszą w kategorii klas IV- VI okazała się Maria Zaręba z klasy V b. Natomiast mistrzynią w kategorii klas VII- VIII została Julia Żurawska z klasy VIII b.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromny wysiłek i wytężoną pracę podczas konkursu. Do zobaczenia za rok.

Zadania konkursowe
uczestnicy pracują
uczestnicy konkursu rozwiązują zadania
Zwyciężczynie Marysia i Julia