Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Utworzono: 15-11-2018

Wisując się w obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Celem konkursu było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

W konkursie brały udział klasy 3-8. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i rzetelnością w wykonywaniu utworów o tematyce patriotycznej.

Galeria zdjęć

Podczas burzliwych obrad jury wszyscy uczestnicy konkursu mogli wspólnie zaśpiewać znane piosenki patriotyczne np. „Morze nasze morze”.

Konkurs podzielony został na następujące kategorie: klasa, zespoły i soliści.

W kategorii klasowej I miejsce otrzymała klasa 4c, II miejsce otrzymała klasa 8b i III miejsce klasa 5c.

W kategorii zespoły zwyciężył zespół z klasy 6a, II miejsce przypadało zespołowi z klasy 3a i III miejsce zespołowi z klasy 4b.

Soliści, którzy zostali wyróżnieni przez jury otrzymali kolejno: I miejsce Dorota Suszko z klasy 5a, II miejsce Agnieszka Suszko z klasy 8a oraz III miejsce Amelia Skuba z klasy 5b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.