Thanksgiving Day

Utworzono: 28-11-2023

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach języka angielskiego oraz kółka przedmiotowego English Corner  poznawali historię Święta Dziękczynienia, które obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych zawsze w czwarty czwartek listopada jako pamiątkę po pojednaniu Indian i angielskich osadników. Jest świętem narodowym ustanowionym przez prezydenta Abrahama Lincolna w 1863 roku.  Według tradycji, tego dnia Amerykanie dziękują za miniony rok, jesienne plony, jak również pozostałe błogosławieństwa, którymi zostali obdarzeni. Ten dzień kojarzy się wszystkim ze spotkaniami najbliższych członków rodziny, pysznym jedzeniem - jest pełen radości, tradycji i symboli.
Na zajęciach uczniowie przez zabawę: rozwiązywanie krzyżówek, wykonanie tematycznych plakatów, słuchaniem historii, rysowaniem indyków, poznawaniem nowych słówek oraz nauką tańca Turkey Dance zaznajomili się z historią i tradycją innego państwa i poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.

Za co dziękujemy
Wszystko o świecie dziękczynienia