Tydzień Świadomości Dysleksji

Utworzono: 12-10-2022

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod hasłem „Przełamujemy bariery", uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w przeróżne formy kreatywnych aktywności edukacyjnych, które miały na celu  uświadamiać  i oswajać z tematem dysleksji.
Uczniowie klas I wzięli udział w czytaniu bajki o Bratku i tworzeniu jego portretu. Klasy II i III słuchały baśni Andersena, tworzyły prace plastyczne z podobnymi literami i ortograficznymi obrazami.
Uczniowie  klas IV-VIII mieli okazje obejrzeć krótki filmik za pomocą, którego przybliżone zostały sylwetki słynnych dyslektyków.  Rozwiązywali również zadania ortograficzne m.in. w programie multimedialnym ,,Władcy Słów”. Na zajęciach rewalidacyjnych  i korekcyjno – kompensacyjnych uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi grając w gry językowe.
Informacje o specyficznych trudnościach w uczeniu się – dysleksji, pojawiły się również na szkolnej gazetce. Dodatkowe materiały edukacyjne dotarły również do rodziców klas I-III.
Finałem „Tygodnia Świadomości Dysleksji” były aktywne przerwy dla wszystkich uczniów.

Uczniowie grają w Memo ćwicząc pamięć.
hasło przewodnie
Uczniowie grają w Memo ćwicząc pamięć.
zabawa koordynacja wzrokowo- ruchowa
Uczniowie rozwiązują zadania ortograficzne.
Uczniowie w czasie zabaw rozwijających koordynację wzrokowo- ruchową