Tydzień Uczniowskiej Super Mocy

Utworzono: 11-11-2022

W naszej szkole przez ostatni tydzień 24-28 października uczniowie brali udział w projekcie Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy. Działania podjęte w ostatnim tygodniu miały na celu lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron i integracja klasy.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli pracę nad własną wartością od stworzenia gwiazd – każde dziecko miało za zadanie stworzyć kolorową gwiazdę, na której wypisywali swoje mocne strony. Okazało się to nie lada wyczynem, gdyż uczniowie zgodnie orzekli, że wolą być chwaleni, aniżeli mówić o sobie w superlatywach. Następnie zbudowaliśmy wspólnie rakietę motywacji, na której pojawiły się imiona każdego ucznia który uczestniczył w jej tworzeniu. Podczas lekcji staraliśmy się dyskutować nad tym, co jest dla nas ważne, jak postrzegamy sami siebie, co o sobie myślimy. Ostatniego dnia zorganizowaliśmy Dzień Super Bohaterów. Oprócz bohaterskich przebrań, pozowaliśmy w mini foto – budce, z wizerunkami znanych bohaterów z bajek i filmów. Uczniowie zaangażowali się w realizację projektu, którym był niezwykłym doświadczeniem. Jako nauczyciele mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie zaczną wierzyć w siebie i swoje umiejętności.