Uczniowie 8b z wizytą w Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku

Utworzono: 04-11-2021

27 października 2021r., uczniowie klasy 8b odwiedzili strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zajęć z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa. Jej głównym celem było przede wszystkim przybliżenie i przedstawienie specyfiki zawodu i zakresu działań straży pożarnej oraz kształtowanie właściwych postaw ratowniczych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pojazdów strażackich oraz zostali zapoznani ze sprzętem pożarniczym i ratowniczym stanowiącym wyposażenie jednostki ratowniczo-gaśniczej w Lęborku. W pomieszczeniu stanowiska kierowania komendanta powiatowego wyposażonego w sprzęt komputerowy, łączności bezprzewodowej i przewodowej, dokumentacji operacyjnej i map dyspozytor stanowiska kierowania zaprezentował w jaki sposób odbierane są zgłoszenia o zdarzeniach, jak są przekazywane ze stanowiska kierowania i jak odbywa się dysponowanie zastępów Straży Pożarnej z terenu powiatu lęborskiego w skład, którego wchodzą zastępy ochotniczych straży pożarnych. Uczniowie zostali zapoznani z rozkładem 24 godzinnej służby, a także dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby zostać strażakiem.

Bardzo dziękujemy Komendantowi PSP w Lęborku mł. bryg. P. Krzemińskiemu za możliwość obejrzenia Komendy Powiatowej PSP w Lęborku. Dziękujemy również Panom Strażakom w osobach st. kpt. M. Elwartowi, st.kpt. M. Grzenkowiczowi oraz sekc. A. Chołce, za bardzo ciekawe i dokładne przybliżenie pracy strażaków, która uświadamia nam jak ważna jest odpowiedzialność za ochronę życia i zdrowia własnego, innych osób oraz postawa gotowości niesienia pomocy potrzebującym.

Cysterna strażacka służąca do akcji ratowniczo - gaśniczych.
Igor ogląda wnętrze samochodu strażackaiego.
Strażak - sekc. A. Chołka, prezentuje działanie kamery termowizyjnej.
Mikołaj i Patryk przy wozie strażackim.
Strażak - sekc. A. Chołka, prezentuje hydrauliczne nożyce strażackie.
Strażak - sekc. A. Chołka, prezentuje uczniom działanie kamery termowizyjnej
Strażak - sekc. A.Chołka, omawia działanie kamery termowizyjnej.
Strażak- sekc. A. Chołka, prezentuje uczniom działanie strażackiej maski ochrony układu oddechowego
Strażak zaprezentował uczniom ześlizg po rurze.
Ubiór strażaka.
Uczniowie 8b oglądaja wyposażenie wozu strażackiego.
Uczniowie 8b oglądają cysternę strażacką.
Uczniowie 8b oglądają wóz strażacki z drabiną.
Uczniowie 8b oglądają wyposażenie wozu strażackiego.
Uczniowie 8b oglądają wyposażenie wozu strażackiego
Uczniowie 8b w w stanowisku kierowania
Uczniowie oglądają zainstalowane specjalne rury (ześlizgi) do szybkiego zjeżdżania do garaży
W stanowiskiu kierowania, kfunkcionariusz przybliżył pracę oficera dyżurnego.
Wnętrze samochodu strażackiego.