Uczniowie klas II w Akademii Pana Kleksa – realizacja projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Utworzono: 25-03-2022

Uczniowie klas II  zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Na omawianą lekturę wspólnie wybraliśmy „Akademię Pana Kleksa”. Drugoklasiści poznali pana profesora Ambrożego Kleksa – fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz radzenia sobie w życiu. Mali czytelnicy z klas drugich na kartach omawianej książki ujrzeli taką szkołę, w której z pewnością każdy chciałby się uczyć: pozbawioną ocen i rywalizacji, nadmiaru przedmiotów i niepotrzebnych do przyswojenia wiadomości. 

Nasi uczniowie na czas omawiania lektury stali się uczniami Akademii pana Kleksa. Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.  Pierwszym zadaniem do realizacji było stworzenie w grupach portretu Ambrożego Kleksa, zgodnie z instrukcją.  Uczniowie klasy 2a podczas kolejnych zajęć mieli za zadanie stworzyć makietę Akademii Pana Kleksa z klocków według własnego pomysłu, ale wykorzystując zdobyte wiadomości z lektury. Budowle wykonywano w grupach i indywidualnie. Uczniowie klasy 2 b natomiast lepili z plasteliny postaci z lektury. Pomysłowość w wykorzystaniu materiałów oraz inwencja twórcza całego projektu była ogromna.  

Podczas omawiania lektury obie klasy uzupełniały lekturniki, opisywały głównych bohaterów lektury, a przede wszystkim doskonale się bawiły. Nauczyły się również śpiewać piosenkę "Witajcie w naszej bajce". To było niezwykłe spotkanie w Akademii Pana Kleksa! 

Akademia Pana Kleksa,  klasa II a
Akademia Pana Kleksa, J. Brzeski, A. Kotłowski, F. Kowalczyk, kl. II a
Akademia Pana Kleksa, L. Rudnicka, Z. Lissiak, M. Makurat, kl. II a
Akademia Pana Kleksa, M. Klein, A. Tabaka, A. Roda, kl. II a
Akademia Pana Kleksa, N. Mielewczyk, H. Garbaczewska, kl. II a
Akademia Pana Kleksa,K. Lewandowska, M. Kendyś, A. Pilarska, kl. II a
Portret Pana Kleksa - 2b Maja Przygocka, Lena Chlebowska, Zosia Leszkowska.
Praca grupowa- Maksiu Kobiela, Ola Lipska, Zuzia Miotk, Lena Chlebowska, Zosia Leszkowska.
Uczniowie klasy 2b stworzyli portrety Pana Kleksa.
Praca grupowa- Michał Białas, Anna Sech, Oliwia Jóskowska, Julia Groncka, Agata Płońska.(1)
Uczniowie klasy 2b uzupełniają lekturniki