Uniwersytet Młodego Chemika

Utworzono: 16-10-2018

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Uniwersytet Młodego Chemika”. Głównym założeniem projektu jest propagowanie nauki i wyrównywanie szans w dostępie do niej.

Pierwszy etap projektu za nami. W dniach 13 – 14 października 2018 r. 16 uczniów wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz wolontariuszy z fundacji „Przyszłość w nauce”.

Pierwszego dnia uczestnicy rozwiązywali test na wejście oraz wzięli udział w cyklu wykładów i pokazów rozszerzających wiedzę szkolną. Zdobytą tego dnia wiedzę utrwalali eksperymentując, sporządzając notatki oraz wypełniając karty pracy.

Drugiego dnia odbyły się warsztaty z chemii analitycznej podczas których sprawdzane były zdolności manualne oraz krytyczne prowadzenie eksperymentu polegającego na identyfikacji nieznanej substancji na podstawie skryptu. Na koniec zajęć przeprowadzono test. Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów przeszli do następnego etapu projektu. Od stycznia do maja 2019 r. uczestnicy wezmą udział w cyklu zajęć odbywających się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Z naszej szkoły zakwalifikowały się następujące osoby: Marta Lica, Agnieszka Maszota, Damian Jasek, Agnieszka Leszczyńska, Szymon Dąbrowski, Arkadiusz Asmus, Agata Milewczyk, Wiktoria Krzebiatkowska.