Uroczystość 25-lecia nadania imienia naszej szkole

Utworzono: 26-06-2022

15 czerwca 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej w  Nowej Wsi Lęborskiej świętowała jubileusz 25-lecia nadania placówce imienia Strażaków Polskich.
            Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, następnie zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie przeszli do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości.
            Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas:  Pan Romuald Bieniasz-Krzywiec - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku,  Pan Zdzisław Chojnacki - Wójt Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Pani Monika Włusek- zastępca Wójta,  Pani Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Pan Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka, bryg. Wojciech Berent - zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,  bryg. Piotr Krzemiński  -  Komendant Powiatowy PSP w Lęborku, st. kpt. Dawid Główczewski -  zastępca Komendanta PSP,  Marcin Elwart - Komendant OSP NWL,  ksiądz  Mariusz Stalka - Proboszcz Parafii pw.  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Marii Panny,  Pan Zdzisław Korda - Przewodniczący Rady Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej i radnych NWL, Dyrektorzy  placówek oświatowych, opiekuńczych i wychowawczych gminy, przedstawiciel Rady Rodziców, strażacy ochotnicy, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, rodzice i przyjaciele szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Grażyny Wójcik, następnie złożono kwiaty przy Obelisku Strażaków Polskich, Pamięci Druha Stanisława Elwarta. Przy dźwiękach piosenki ,,Płonie stodoła” wręczono podarunki, będące pamiątką wizyty w progach naszej szkoły.
            Najmłodsi uczniowie z klas I- III rozpoczęli ciekawą i humorystyczną część artystyczną. Jak zwykle nasi milusińscy stanęli na wysokości zadania i zachwycili wszystkich zgromadzonych tańcem, wierszem i piosenką!
Kolejnym punktem programu były występy uczniów klas starszych. Bajka ,,O niesfornych kotach i strażaku w opałach” napisana przez panią Małgorzatę Borzeszkowską, wywołała uśmiech na twarzy oglądających. Miała ona również ważny przekaz, by z numeru 112 korzystać w poważnych sprawach, gdyż nie służy on do zabawy!
Na zakończenie nasi goście otrzymali moc szczerych życzeń i wysłuchali uczniów w utworze ,,Dziś nasza szkoła ma swego Patrona”.  Jubileuszowa  uroczystość została podsumowana przemówieniami gości i pamiątkowym zdjęciem na tle przepięknej dekoracji.
          Goście udali się na poczęstunek, a pozostali zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w pokazach sprzętu strażackiego.
Wierzymy, że uroczystość ta sprawiła wiele radości nie tylko nam, ale także wszystkim zaproszonym, których chętnie ujrzymy ponownie w progach naszej szkoły!

Msza w kościele w Nowej Wsi Lęborskiej
Przemarsz z kościoła do szkoły
Goście oglądają zdjęcia ze święta patrona szkoły z poprzednich lat
wystąpienie Pani Dyrektor Grażyny Wójcik