V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

Utworzono: 16-04-2018

23 marca 2018r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Młodzieżowym Sejmiku Ekologicznym oraz w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym w Bolszewie.

Jubileuszową edycję objął honorowym patronatem Pomorski Kurator Oświaty, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

W tym roku odnotowano rekordowe zainteresowanie konkursem wiedzy ekologicznej - do konkursu przystąpiło 131 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Nasza uczennica – Agnieszka Suszko – została finalistką w kategorii klas siódmych.

W trakcie prac komisji konkursowej uczniowie i goście mieli okazję wysłuchać wykładów pracowników naukowych z Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni, pracowników dydaktycznych z Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie oraz z Gdyńskiego Akwarium. Tematyka wykładów: „ Izolacja DNA z komórek bakteryjnych”, „Badanie aktywności mikrobiologicznej związków chemicznych”, „Hodowla roślin w warunkach in vitro”, „Jak zostać ornitologiem?”, „ Mieszkańcy Bałtyku”.

Grafika #0: V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny Wojewódzki Konkurs Ekologiczny
 Grafika #1: V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny Wojewódzki Konkurs Ekologiczny