Utworzono: 07-04-2021

Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Temat konkursu można potraktować w bardzo różny sposób:

• bardzo dosłownie tj. obiekt lub pojęcie matematyczne (np. symetria, wielościan),

• przedstawiając prawa, zasady, reguły lub prawidłowości matematycznych (np. twierdzenie Talesa, złota proporcja),

• używając metafor matematycznych (np. punkt, nieskończoność),

• albo z przymrużeniem oka, na wesoło (np. zdjęcie otwartych drzwi przedziału pociągu - przedział otwarty).

Zdjęcie powinno być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym. Kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego nas świata.

• Organizator: Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej
  • Uczestnicy konkursu: młodzież od 6 do 8. klasy szkoły podstawowej
  • Elektroniczne wersje zdjęć należy wczytać do formularza zgłoszeniowego w postaci pliku jpg (rozdzielczość min. 5 Mpix, zalecana wyższa). Zdjęcia należy wydrukować na papierze fotograficznym w formacie 20x30 cm.
  • Prace można wysyłać do p. Renaty Krzemińskiej na adres rkrzem@spnwl.onmicrosoft.com, a wydrukowane na papierze fotograficznym zdjęcia można składać w sekretariacie szkoły do dnia 22.04.2021 r.,

Link do strony konkursu

Grafika 1: Weź udział w XI konkursie matematyczno-fotograficznym "Matematyka w obiektywie":
Grafika 2: Weź udział w XI konkursie matematyczno-fotograficznym "Matematyka w obiektywie":