Wycieczka klas 1 do zoo egzotycznego w Tuchlinie

Utworzono: 21-11-2021

W środę 10 listopada klasy 1 wybrały się na wspólną wycieczkę integracyjną do egzotycznego ZOO w Tuchlinie. Podczas wizyty w ZOO uczniowie skorzystali z opieki przewodnika, dzięki czemu mogli nie tylko oglądać zwierzaki, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, a nawet dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami. Największą atrakcją ZOO okazały się egzotyczne papugi – kolorowa Ara czy roztańczona i wygadana Kakadu oraz Lorysy Górskie, które można było nakarmić nektarem. Oprócz ptaków niesamowite gady, a wśród nich największe węże świata – Pytony Siatkowe, a także przyprawiające o gęsią skórkę liczne gatunki skorpionów oraz pająków. Dużą atrakcją dla uczniów było także kino 3d z filmem o życiu rekinów. Dzieci miały możliwość zająć się świnkami morskimi i królikami, które głaskali i karmili. Po pełnym wrażeń dniu w ZOO zjedliśmy również smaczny obiad i skorzystaliśmy z placu zabaw znajdującego się przy Parku. Liczymy na kolejne udane wypady w jednym gronie!