Wycieczka klas 3 do Torunia

Utworzono: 13-06-2022

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po długiej podróży zwiedzanie tego pięknego miasta rozpoczęliśmy od Planetarium. Jest  to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Następnie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Tam uczniowie brali czynny udział w pokazie Legend Toruńskich. Na koniec wybraliśmy się na warsztaty pieczenia pierników według tradycyjnej receptury Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyliśmy  historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat. Każdy swojego własnoręcznie zrobionego piernika otrzymał do domu na pamiątkę. Był to niesamowity i pełen wrażeń dzień.

Dom Legend Toruńskich 2
pierniki